تحقیق دانشجویی

تحقیق دانشجویی

پاورپوینت مقاله تحقیق و پروژه دانشجویی با قیمت مناسب تر از کافی نت،راحت و بی دردسر تحقیق های خود را از سایت ما دانلود کنید.

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 73
  • بازدید دیروز : 103
  • بازدید کل : 332863

اتحادیه اروپا وایران : نزدیکی در دو خط موازی


اتحادیه اروپا وایران : نزدیکی در دو خط موازی

مرکز داده ها و پژوهش های استراتژیک

 

از دهه نود اتحادیه اروپا سعی داشت ایران را ترغیب به تغییر سیاست های خود در قبال خاور میانه، حمایت از تروریسم ، موشک و تسلیحات کشتار جمعی و حقوق بشر کند. سیاست های ایران دستخوش تنوع و اختلاف شد، نسبت به بدترین دوره های دهه نود پیشرفت هایی را داشت اما تمامی این مسایل همچنان بعنوان یک دغدغه جدی تا کنون هم ادامه دارد

. اما مشارکت بعنوان اصل و محور راه حل ها در این زمینه ها محسوب می شود و بهترین راهبرد برای توسعه منافع مشترک به شمار می آید. از این منافع می توان به بخش انرژی ، مبارزه با مواد مخدر ، بازرگانی و مسایل مهم منطقه ای را ذکر کرد. وسیله ممکن برای بررسی و مناقشه این مسئله مرکز گفتگوهای فراگیر است که به طور رسمی توسط خاتمی تشکیل شده و با وجود آنکه ایران اهمیت چندانی به زنده کردن آن ندارد اما رسما و مطلقا هم تا کنون تعطیل نشده است. تجربه نشان داده است که مشارکت در تمامی مسایل و ابعاد نمی تواند کافی باشد و اتحادیه اروپا باید خود را برای مخلوط کردن موارد تشویقی و تنبیهی در خط موازی آماده کند.

 

حقوق بشر ، جامعه مدنی و دیپلماسی عمومی

 

وضعیت حقوق بشر و جامعه مدنی در ایران روز به روز بحرانی تر می شوند، آزادی بیان به شکل وسیعی سرکوب شده و احیانا این عمل با خشونت انجام می پذیرد. به طور مثال پلیس در سال 2006 دو تظاهرات مسالمت آمیز را که برای دفاع از حقوق زنان در تهران را پراکنده کرد. مرکز شیرین عبادی برای دفاع از حقوق بشر نیز مرکزی غیر قانونی اعلام شد، همچنین کمیته نظارت بر مطبوعات ایران چهار روزنامه را تعطیل کرد و قید و بندها را بر شبکه اینترنت افزایش داد. در این سال در ایران تعدادی اعدام شدند که در میان آنها تعدادی از اقلیت ها هم به چشم می خورند که بعد از چین بالاترین تعداد را در 2006 به خود اختصاص داد. دولت ایران به درخواست های اتحادیه اروپا به طور مثال در مورد حکم اعدام 10 نفر از عرب های اهواز که حکم آنها بدون اجازه یافتنشان به استفاده از وکیل یا دادگاه علنی بی توجهی کرد.حکم اعدام هفت نفر از آنها به اجرا در آمد.اتحادیه اروپا تلاش کرد تا از طریق گفتگوهای حقوق بشر با ایران ارتباط برقرار کند، اما ایرانی ها از سال 2004 این دیدارها را لغو کردند ، هیچ دلیلی هم وجود ندارد که تاکید کند این دیدارها اثر گذاری خاصی داشته است، همچنین نقدعلنی هم آنچنان تاثیر گذار نبود زیرا ایرانی ها این مسئله را نپسندیدند. در مقابل سعی شد نزدیکی از طریق ورود به گفتگو با اشخاص به جای دولت صورت پذیرد، همچنین حمایت مستقیم از فعالان حقوق بشر به نحوی که آنها را در معرض خطر قرار نداده و به مسئله ای که برای آن فعالیت می کنند را در دستور کار قرار گرفت و در کنار آن همکاری و کمک در مسایلی با حساسیت کمتر همچون مبارزه با مواد مخدر، محیط زیست ، بهداشت ، امداد و نجات هم که می تواند در ساخت جامعه مدنی حقیقی همکاری می کند. عضویت ایران در برنامه ERASMUS MUNDUS فرصت مناسبی را برای تبادل علمی فراهم کرده و این امکان را برای اتحادیه اروپا جهت تفسیر سیاست های خود به شکل بهتری برای تمامی ملت ایران فراهم کرده است. همچنین ظهور علنی شخصیت های سیاسی اروپایی در مراکز اطلاع رسانی ایران و رسانه های فارسی زبان همچون رادیو، تلویزیون و اینترنت می تواند کمک کننده باشد. برخی از شخصیت های در این کشور ابتکار عمل هایی را در این زمینه ابراز می دارند. اتحادیه اروپا هم برنامه های آموزش اطلاع رسانی موفقیت آمیزی را در مناطق دیگر جهان دارد که می تواند آنرا در ایران هم تکرار کند. • اتحادیه اروپا چگونه می تواند تاثیر گذاری خود را بر حقوق بشر افزایش دهد؟ • چگونه می تواند تلاش های مشارکت با جامعه مدنی را به شکل بهتری به اجرا در آورد؟ آیا ادوات و وسایل جامعه مدنی می تواند نقش بزرگتری را ایفا کند؟

 

نقش منطقه ای ایران

 

تحولات سیاسی اخیر در خاور میانه خودآگاهی ایران بعنوان یک ابرقدرت تاریخی که منطقه در قبضه آن است را قوت بخشید. منابع انرژی موجود در اختیار ایران این احساس را افزایش داده است که باید برنامه های هسته ای و تحولات منطقه را هم به آن افزود. اما این کشور احساس در معرض هدف قرار دادن هم می کند، بخصوص از سوی ایالات متحده این خطر جدی تر است، نگرانی هایی که ریشه در یک قرن دخالت های مختلف غربی دارد.

سرنگونی صدام حسین، دشمن قدرتمند منطقه ای ایران را از میان برداشت و ایران به دلیل روابطی که با دولت شیعه ضعیف در بغداد دارد توانایی اعمال نفوذ پیدا کرد. ایران امیدهای زیادی به یکپارچگی یک عراق ضعیف بسته است. اما حضور گسترده نیروهای آمریکایی در عراقی برای ایران آزار دهنده است، ایرانی ها ایالات متحده را در عراق یک گرفتار می بینند، اما به هر شکل یکی از اهداف سیاست های ایران این است که نیروهای آمریکایی را در حال خروج از عراق ببیند، از اینرو از گروه های مخالف آمریکایی حمایت می کند.

در افغانستان، سقوط طالبان به قدرت رژیمی که ایران با آن مخالف بود پایان داد، ایران از زمان سقوط طالبان برای طرح های زیر ساختی در افغانستان همچون کشاورزی ، آموزش و پرورش و انرژی هزینه کرده است. همچنین بازگرداندن باقی مانده آوارگان افغانی از ایران که تعداد آنها یک میلیون نفر تخمین زده می شود و برخورد با قاچاق مواد مخدر از افغانستان به ایران همچنان یکی از اهداف مهم ایران محسوب می شود، ایران در این منطقه حداقل با گروه های مخالف غرب در تماس است.

ایران حامی اول مالی و سیاسی حزب الله لبنان است و آنرا بعنوان بازوی خارجی و اهرم سیاسی و امنیتی می داند. طی جنگ لبنان که در تابستان گذشته رخ داد ایران پشتیبانی تسلیحاتی مستمر خود را از حزب الله ادامه داد، پیچیده ترین و ویرانگر ترین تسلیحاتی که حزب الله در این جنگ به کار گرفت ساخت ایران بود یا از طریق ایران به دست حزب الله رسیده بود، از آن میان می توان به موشک های فجر 3 که حیقا با آن هدف قرار گرفت اشاره کرد.

از آنجایی که ایران تنها کشوری است که در منطقه با راه حل دو کشور برای فلسطین مخالف است از اینرو نقش تخریب چی را در این منطقه ایفا می کند، ایران بزرگترین تامین کننده مالی و تسلیحاتی گروه های مسلح فلسطینی محسوب می شود و ممکن است که تمامی مرکز ثقل خود را برای جلوگیری از شکل گیری دولت وحدت ملی قرار داده باشد (فتح یک ژنرال ایرانی را در جریان درگیری ها با حماس دستگیر کرد). تمامی این مسایل باعث شد تا کشورهای عربی و اسرائیل نسبت به ایران دچار شک و تردید شوند، اما در رابطه با محبوبیت احمدی نژاد در این جوامع هم نمی تواند چندان مفید باشد. ایران به دلیل تحولات منطقه احساس قدرت می کند، اما همچنان نیازمند آن است که به رسمیت شناخته شود. گام برداشتن به سوی استقرار و ثبات منطقه بخصوص در مناطق خودگردان و لبنان می تواند جو مقبول تری را برای مذاکرات ایجاد کند. • برای اتحادیه اروپا چه احتمالاتی برای دستیابی به زمینه های دارای منافع مشترک به طور مثال در افغانستان (مبارزه با مواد مخدر وامنیت مرزها) و عراق وجود دارد؟ • آيا اتحاديه اروپا مي تواند بدون قانونمند شدن سياست هاي وفعاليت هاي (هسته اي ) ايران با اين کشور در مورد مسايل جهاني به گفتگو بپردازد؟ و آیا چنین اقدامی در شرایطی که مسئله هسته ای همچنان لاینحل باقی مانده می تواند امکان پذیر باشد؟

 

مسایل امنیتی

 

در سایه نبود تضمین هایی در مورد صلح آمیز بودن برنامه های هسته ای ایران و البته برنامه های موشکی این کشور، این دو برنامه یک خطر امنیتی در منطقه و سیستم بین المللی منع انتشار تسلیحات هسته ای محسوب می شوند. اسرائیل هم امکان دستیابی ایران به توانمندی های تسلیحات هسته ای را به مثابه یک تهدید برای وجود خود می داند.حجم و قدرت نسبتا مجهز ایران به این معنی است که تهران امروز با هیچ تهدید نظامی جدی مواجه نیست، اما نگرانی های امنیتی اصلی این کشور در حمله ایالات متحده خلاصه می شود.

 

ایرانی ها شاهد تغییر لهجه ایالات متحده در قبال خود هستند، از آن جمله پیامی است که بوش برای ملت آمریکا فرستاد، رویکرد تبلیغات آمریکا در مورد دخالت ایران در عراق هم خصمانه تر شد. تلاش های صورت گرفت برای مشارکت دادن دولت ایران در یک روند مذاکرات تاکنون بی نتیجه باقی مانده است، اندیشه های اتحادیه اروپا + 3 که تابستان 2006 در اختیار ایران قرار گرفت از چند بعد قابل توجه بود. پیشنهاداتی که کمترین آن اعلام آمادگی آمریکا برای برچیدن تدریجی تحریم ها علیه ایران بود اما مخالفت ایران باعث شده است تا باور کردن این مسئله که ایران آماده از سرگیری مذاکرات است را حداقل در کوتاه مدت دشوار سازد. در عمل و به رغم آنکه ایران فعالیت های حساس هسته ای را بعد از توافقنامه پاریس به تعلیق در آورد اما ایرانی ها به خود اجازه ادامه برنامه های هسته ای را دادند، در واقع قطعنامه های بین المللی و آژانس بین المللی انرژی هسته ای مانع از پیشبرد برنامه های هسته ای ایران نشد بلکه این دشوارهای فنی بود که باعث شد کندی در آن گردید. به هر شکل در مرحله ای باید در نظر داشته باشیم که ایران به توانمندی غنی سازی اورانیوم در سطح مورد نیاز برای تسلیحات هسته ای برسد. قطعنامه بین المللی 1737 که به اتفاق آرا به تصویب رسید، تاثیر خود را بر ایران گذارد، اما در این مرحله هیچ اهمیت کلی در این مرحله برای آن وجود ندارد .تحریم هایی که قطعنامه به آن اشاره کرده تاثیر گذاری مستقیم محدودی دارند اما در شرایطی تصویب شد که عملکرد اقتصادی بد بود وعلت آن هم به شکل جزئی به سوء مدیریت دولت باز می گردد. احمدی نژاد هم خود به دلیل افزایش حجم تورم اقتصادی که اکنون به طور رسمی 12 در صد اعلام شد زیر تیغ انتقاد است، این در حالی است که حجم تورم واقعی به 20 درصد می رسد، رشد اقتصادی نیز در کشور به حدود 5 درصد در سال می رسد که نمی تواند فرصت های شغلی کافی را خلق کند. در مورد سرمایه گذاری های خارجی هم باید گفت که تقریبا دیگر وجود ندارد. بخشی از آن به مسئله هسته ای ایران و مسایل مرتبط با آن بر می گردد ( به طور مثال : قید و بندهایی که بر بانک های ایرانی اعمال شده و نیز نگرانی بزرگ موسسات اعطا کننده وام های خارجی را می توان ذکر کرد). ایران بدون سرمایه گذاری های جدید در معرض خطر ناتوانی در حفظ سطح متوسط تولید نفت خود که نیمی از در آمد دولت را تامین می کند قرار می گیرد. مشکلات با ایران تنها از طریق تحریم های اقتصادی حل نمی شود، ایران در گذشته در برابر فشارهای خارجی مقاومت بزرگی از خود نشان داده است ، به طور مثال می توان به جنگ عراق و ایران اشاره کرد.

 

دولت شاید از تحریم ها برای افزایش احساسات ملی و توجیه شکست های اقتصادی استفاده کند. با این وجود ایران باید بداند که ادامه این سیاست های مغایر با خواست جامعه جهانی بهایی هم دارد. اتحادیه اروپا با ادامه تحریم ها از طریق سازمان ملل متحد در صورت ادامه مخالفت ایران با قطعنامه های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای و شورای امنیت بین الملل موافقت کرد، اما با این حال از باز گذاردن درب برای مذاکرات هم در صورتی که ایران به خواست قطعنامه های بین المللی پاسخ مثبت دهد هم حمایت کرد. • چگونه می توان ایران را ترغیب کرد تا گام هایی به سوی مذاکره بردارد؟ چگونه می توانیم ایران را به میز مذاکره بکشانیم؟ • آیا در صورت شکست در به کرنش کشاندن ایران در برابر قطعنامه 1737 باید برای اعمال تحریم های بین المللی فشار وارد کنیم ؟ در صورتی که این کار ضروری باشد در چه زمینه هایی این فشار باید وارد شود؟ • اگر توافق جامعه جهانی برای حل موضوع ایران را یک امر ضروری می دانیم ، چه راهبردهایی را برای حفظ این وحدت و یکدستی باید پیش بگیریم؟

 

  انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 140
طرح سه بعدی آچار سه نظام دریل

طرح سه بعدی آچار سه نظام دریل

آچار سه نظام چیست؟ در بخش جلوی دریل، قطعه‌ای به نام سه‌نظام وجود دارد که مته را به آن می‌بندند در تراشکاری از سه‌نظام برای بستن قطعات گرد یا چندضلعی برروی ماشین تراش استفاده می‌شود. وسایل بستن قطعهٔ کار برروی ماشین تراش عبارت‌اند از: سه‌نظام، چهارنظام، صفحه نظام، فشنگی، ... ...

دانلود مقاله در مورد کاربرد عکس های هوایی در برنامه ریزی شهری

عنوان مقاله : کاربرد عکس های هوایی در برنامه ریزی شهری قالب بندی : Word صفحات : 14 ص شرح مختصر : عکسبرداری هوایی ، تفکیکی نسبتاً جدید است که تاریخ آن کم و بیش مقارن با پیدایش هنر و علم عکاسی و همچنین صنعت هوانوردی است. اولین گزارش کتبی اختراع فن عکاسی به آکادمی علوم و هنرهای فرانسه ...

دانلود مقاله مدیریت پسماندهای روستایی (pdf)

عنوان مقاله : مدیریت پسماندهای روستایی قالب بندی : PDF صفحات :  22 ص شرح مختصر : ارتقاي سلامتي افراد جامعه يکي از مهمترين مسائل اساسي هر کشور، ارتقاي سلامتي افراد آن جامعه است که بايد از ابعاد مختلف از جمله رواني مورد توجه قرار گيرد. وظيفه اصلي بهداشت رواني تأمين سلامت فکر و ...

دانلود مقاله تاریخچه موزه و موزه داری در ایران و جهان

عنوان پروژه : تاریخچه موزه و موزه داری در ایران و جهان قالب بندی : word  صفحات : شرح مختصر : بی شك وجود موزه به عنوان یك نهاد فرهنگی در اجتماع بسیار ضروری است فرهنگ هر جامعه یك مفهوم كلی است و تمامی ارزش‌ها و یافته‌های معنوی مردمان آن جامعه را در بر می‌گیرد. پس فرهنگ. ...

دانلود گزارش کار آموزی اجرای کارهای ساختمانی

عنوان  :  گزارش کار آموزی اجرای کارهای ساختمانی قالب بندی : Word صفحات : شرح مختصر : اجرای کـارهـای ساختمانی شـامـل مراحـل متعددی است که ضمن آن افراد با ماشین آلات ساختمانی، ابزار و مصالح گوناگون سروکار دارند . این روابط ویژگی ها امکان وقـوع حوادث را بـرای نیروی انسـانی را ...

دانلود مقاله طراحی و نور پردازی استخر ها‎

عنوان مقاله : طراحی و نور پردازی استخر ها‎ قالب بندی : PDF  صفحات : 59 ص شرح مختصر : در استخرهای شنا؛ استخرهای تزیینی، جکوزی ها، سونای خشک و سونای بخار به دلیل خاصیت رسانایی آب و ماهیت مرطوب فضای استخر،احتمال ایجاد شوک الکتریکی و آسیب های جانی بسیار زیاد است .تاثیر شوک ...

دانلود مقاله آشنایی با تاسیسات الکتریکی

آشنايي با جريان سه فاز جريان سه فاز در مداري كه سيم بندي القاء شونده آن (آرميچر) از سه دسته سيم پيچ جدا كه هر كدام نسبت به هم 120 درجه الكتريكي اختلاف فاز دارند تهيه مي شود. انواع اتصال در سيستم سه فاز . در سيستم سه فاز معمولاً‌ از سه نوع اتصال استفاده مي شود : الف- اتصال ستاره ب- ...

دانلود مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه(word)

عنوان مقاله : مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه قالب بندی : Word صفحات : 112 ص شرح مختصر : آب ماده‌اي فراوان در كره زمين است. به شكلهاي مختلفي همچون دريا، باران، رودخانه و … ديده مي‌شود. آب در چرخه خود، مرتباً از حالتي به حالت ديگر تبديل مي‌شود اما از بين نمي‌رود. هر ...

پاورپوینت بررسی سبک معماری نئوکلاسیک - همراه با هدیه ویژه

پاورپوینت بررسی سبک معماری نئوکلاسیک - همراه با هدیه ویژه

  فرمت فایل اصلی : پاورپوینت ( ppt ) حجم درحالت فشرده : 1.97 مگابایت تعداد صفحات فایل : 33 اسلاید هدیه محصول : فایل پاورپوینت بررسی معماری سبک رازی-24 اسلاید هردوفایل (فایل اصلی و هدیه) در یک فایل زیپ (zip-winrar) قرار گرفته است.     پاورپوینت بررسی سبک معماری ... ...

دانلود پاورپوینت نامه نگاری

دانلود پاورپوینت نامه نگاری

دانلود پاورپوینت نامه نگاری قسمتی از متن.... عناوین موضوعات کارگاه نامه نگاری و مکاتبات اداری آشنایی با تقسیم بندی نامه ها ریخت شناسی نامه ها شیوه نگارش نامه ها انواع نامه های اداری و مراحل تهیه آنها اصطلاح شناسی مکاتبات اداری نامه ها و شکایات حقوقی اسناد و نوشته های ... ...

انواع خوردگی و راه¬های جلوگیری از آن

انواع خوردگی و راه¬های جلوگیری از آن

چکیده بررسی انواع خوردگی و راه­های جلوگیری از آن به پیشرفت صنعتی و اقتصادی کمک می­کند. در این پروژه مکانیزم انواع خوردگی و چگونگی حفاظت قطعات،به خصوص قطعات فولادی، در برابر آن با ابزار های موجود مورد بررسی قرار می­دهد. همچنین برای شناخت بهتر مکانیزم انواع خوردگی به بررسی ... ...

حل المسائل کتاب تئوری ماشین و مکانیزم ها، ویرایش چهارم (نسخه Si)، نگارش پناک، شیگلی و یوئیکر

حل المسائل کتاب تئوری ماشین و مکانیزم ها، ویرایش چهارم (نسخه Si)، نگارش پناک، شیگلی و یوئیکر

پاسخ تشریحی تمرین های کتاب تئوری ماشین و مکانیزم ها، ویرایش چهارم، نگارش پناک، شیگلی و یوئیکر با نام انگلیسی: Theory Of Machine And Mechanisms Si Edition solution manual, 4th Ed. by Gordon R. Pennock & Joseph E. Shigley John J. Uicker این مجموعه شامل پاسخ تشریحی تمرین ... ...

سازگاري هاي قلبي عروقي در ورزش

سازگاري هاي قلبي عروقي در ورزش

حجم فایل : 1.5 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 32 بنام خدا سازگاري هاي قلبي عروقي در ورزش قلب ورزشکارديد گاه تاريخي “قلب ورزشکار نقش مهمي در توانايي انجام کارهاي عضلاني بيشينه بازي مي کند”اين نکته اولين بار در اوايل قرن 17 مورد توجه Giovanni Lancisi پدر ... ...

فیزیک دوم دبیرستان   فصل 5 چگالی

فیزیک دوم دبیرستان فصل 5 چگالی

حجم فایل : 625.8 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 9 بنام خدا فیزیک دوم دبیرستانفصل 5(چگالی) جرم یکای حجم هر جسم را چگالی یا جرم حجمی نامیده و با نشان می دهیم و یکای آن در SI ، است. بنابراین : چگالی جسم نمونه جدول چگالی اجسام جرم یک لیتر آب چند کیلوگرم است؟ مثال ... ...

نمونه سوالات برق صنعتی و تابلو برق فنی حرفه ای | همچنین 700 نکته برق صنعتی

نمونه سوالات برق صنعتی و تابلو برق فنی حرفه ای | همچنین 700 نکته برق صنعتی

این مجموعه مناسب برای هنرجویان هنرستان های فنی و کاردانش و همچنین هنرجویان سازمان  فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها جهت آمادگی آزمون می باشد فایل های داخل این مجموعه :  مجموعه ی 1125 سوال چهارگزینه ای در خصوص برق صنعتی درجه 1و2 و تابلو برق فنی حرفه ای با کلید هفتصد ... ...

تمامی مقاله تحقیق گزارش کار آزمایشگاه را از سایت ما دانلود کنید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما