تحقیق دانشجویی

تحقیق دانشجویی

پاورپوینت مقاله تحقیق و پروژه دانشجویی با قیمت مناسب تر از کافی نت،راحت و بی دردسر تحقیق های خود را از سایت ما دانلود کنید.

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 117
  • بازدید دیروز : 55
  • بازدید کل : 272664

پروژه تعويض R-22


1- مقدمه Introduction

با توجه به آنچه كه در گزارش اول ، اسفند 1381 ( بررسي و چگونگي تعويض مبرد R-22 در چيلرهاي مجتمع پتروشيمي اصفهان) به آن اشاره شد و پروژه‏هاي انجام شده در خصوص‏تعويضCFC ها در اين مجتمع، PROPOSAL حذف براي مبردهاي R-11 ، R-13 ، R-502 و R-12 صادر شده است و در طي سال گذشته و جاري دستگاههاي سبك مجتمـع كه با R-12 كار مي‏كردند ، در زمـان تعميرات و در واحد تهويه گاز آنها با مبرد R-134a با موفقيت تعويض شد كه در اين زمينه مي‏توان به دو دستگاه آبسرد كن و دو دستگاه فريزر اشاره نمود.

واحد تهويه اميدوار است بتواند با انجام پروژه تعويض HCFC R-22 كه براي اولين بار در كشور در اين مجتمع انجام ميگيرد ، رسالت خود را در خصوص تعهدات زيست محيطي و پروتكل مونترال تكميل نموده و بدين ترتيب در كارنامة خود در خصوص RETROFIT تجربه جديد ( تعويض HCFC ها ) را به دستاوردهاي خود اضافه نمايد.

البته با توجه به تماس‏ها و مكاتباتي كه از طريق اينترنت بعمل آمده است، از مبرد R-507 بجاي فرئون R-22 فقط در دستگاههاي سرد كننده‏اي كه دماي آنها زير صفر است (LOW AND MEDIUM TEMPERATURE) استفاده ميشود و اين مسئله هم اخيراً و آنهم بصورت يك پروژة تحقيقاتي كه از طرف ASHRAE هزينه شده است ، عنوان گرديده و در واقع استفاده از R-507 بجاي R-22 در سيستمهاي سرد كننده با دماي بالاي صفر (HIGH TEMPERATURE) و آنهم به كمك BRINE ( ضد يخ – اتيلن گلايكول ) براي اولين بار در اين مجتمع صورت ميگيرد كه در صورت موفقيت علاوه بر تعويض HCFC ، مسئله بهينه‏سازي در مصرف انرژي نيز مدنظر قرار خواهد گرفت.

نكته : استفاده از گلايكول اتيلن و پائين آوردن دماي آب چيلر از 8°C به 1°C ، از سيستم ميتوان بعنوان ICE CHILLER STORAGE بهره برد. ( بايد در نظر داشت كه مكانيزمها و سيستمهاي بكار برده شده از نظر دما و فشار محدوديتي نداشته باشند )

استفاده از دستگاههاي ICE STORAGE در طراحيهاي جديد و آتي با دماي (1°C) 36°F علاوه بر بهينه كردن مصرف انرژي ، هزينه‏هاي لوله‏كشي ، داكت و كانال كشي ، پمپها و وسايل برقي را بدليل كوچك شدن سايزشان كاهش داد.

2- مبردها Refrigerants

مبرد ماده‏ايست كه با جذب حرارت از يك ماده و يا يك محيط و انتقال آن به محيط ديگر بصورت عامل خنك كننده عمل مي‏كند. در يك سيكل تراكمي تبخيري ، ماده مبرد با تبخير و تقطير تناوبي ، به ترتيب حرارت را در اواپريتور جذب و در كاندنسر دفع مينمايد.

مبرد ميبايستي داراي خواص شيميائي ، فيزيكي و ترموديناميكي ويژه‏اي باشد كه استفاده از آن مطمئن و از نظر اقتصادي به صرفه باشد.

البته مبردي وجود ندارد كه براي همه كاربردها مناسب باشد ، بهمين دليل ميبايستي در انتخاب يك مبرد شرايطي را در نظر گرفت كه بتواند نيازهاي يك كاربرد بخصوص را تأمين نمايد.

 

3- مبردهاي جايگزين و معيارهاي انتخاب

Retrofit Refrigerants & The Guide Lines Of Choise

با شرايط خاصي كه در سالهاي اخير براي كرة زمين ايجاد شده است ومسئله صدمه ديدن لاية اوزن ، سازمانهاي بين‏المللي استفاده از HCFC ها را نيز همانند CFCها محدود و براي حذف (PHASE OUT) كردن آنها برنامه زمان بندي شده‏اي را در نظر گرفته‏اند و شركتهاي توليد كنندة اينگونه مواد سعي بر اين دارند كه جايگزينهاي مناسبي را توليد و در دسترس مشتريها و مصرف كننده‏ها قرار دهند.

البته همانگونه كه در گزارش اول به آن اشاره شده است واحد تهويه در نظر دارد كه مسئله بهينه سازي انرژي را در زمان تعويض و انتخاب مبرد جايگزين ، مد نظر قرار داده تا بدين ترتيب در كاهش مصرف سوختهاي فسيلي قدم مؤثري برداشته باشد. در نتيجه نسبت به تعويضهاي گذشته ميتوان اصل ششم يعني ارزيابي انرژي مصرفي را به پنج اصل گذشته اضافه نمود.

 

الف ) عملكرد Performance

ب) ايمني Safety

ج) اطمينان Reliability

د) ملاحظات زيست محيطي Environmental Consideration

هـ) ملاحظات اقتصادي Economic Consideration

و) مصرف انرژي Power Consumption

3-1- عملكرد Performance

ظرفيت برودتي (COOLING CAPACITY) ، ضريب عملكرد (COP) ، گرماي نهان تبخير مبرد ، چگالي گاز و نقطة جوش مبرد فاكتورهائي است كه عملكرد سيستم را مشخص مي‏نمايد.

3-2- ايمني Safety

غير سمي بودن ، غير قابل اشتعال بودن و فشار كاركرد مبرد بعنوان مهمترين شاخصهاي ايمني مبرد در نظر گرفته ميشود.

3-3- اطمينان Reliability

پايداري شيميائي و سازش و تطابق آن با اجزاي مختلف سيستم و مخصوصاً با روغن كمپرسور يكي از ويژگيهاي مهم يك مبرد به حساب مي‏آيد. قابليت حل شدن مبرد در روغن آنهم در دماهاي كاركرد مختلف بايد مورد قبول بوده و در برگشت روغن به كارتل كمپرسور خللي بوجود نيايد.

3-4- ملاحظات زيست محيطي Environmental consideration

در انتخاب مبرد جايگزين دو فاكتور مهم زيست محيطي مدنظر است

1- پتانسيل تخريب لايه اوزن OZON DEPLETION POTENTAIL

2- پتانسيل گرمايش گلخانه‏اي GLOBAL WARMING POTENTAIL

3-5- ملاحظات اقتصادي Economic Consideration

با توجه به مقررات جديد EC REQULATION 2037/2000 واضح است كه در آينده‏اي نزديك حذف و از رده خارج شدن CFC ها و بدنبال آنها HCFC ها حتمي است. در نتيجه علاوه بر گران شدن مبردهاي قديمي و نيز به سبب مقررات گمركي كه در واردات و صادرات اينگونه مواد در نظر گرفته شده است ، چنانچه در بازار هم يافت شوند ، بصورت قاچاق و گران خواهند بود ، علاوه بر اين ، انتخاب يك مبرد جايگزين نيز در بعضي مواقع ميتواند منجر به تعويض كامل كمپرسور ، روغن و يا تمام اتصالات لوله كشي شود بهمين دليل در انتخاب يك مبرد جايگزين ميبايستي مسائل اقتصادي و هزينه‏ها را در نظر گرفت.

3-6- مصرف انرژي Power Consumption

با توجه به مقايسه دقيق خصوصيات مبردها و اطلاعاتي كه از طريق اينترنت دريافت شده است ميتوان با لحاظ كردن

1) COP Of Refrigerants

2) Surface Coefficient Of Heat Transfer Of Refrigerants

3) Surface Coefficient Of Heat Transfer Of Oils

 

و حلاليت روغنهاي POLYOIL ESTER كه نسبت به روغنهاي معدني و الكالين بنزني شرايط بهتري را دارا هستند ، مسئله مصرف انرژي به ازاي هر تن برودت را كاهش و بدين ترتيب علاوه بر انتخاب مبرد ايده‏آل از نظر سازگاري آن با سيستم در بهينه كردن مصرف انرژي ميتوان اقدام نمود.

البته استفاده از گلايكول اتيلن بعنوان ضد يخ در آب چيلر اين فرصت را به صاحب دستگاه خواهد داد كه دماي آب چيلر را پائين‏تر آورده و زمان استراحت دستگاه را بيشتر نمايد. بديـن تـرتيـب تعـداد ON و OFF هـاي سيستـم در 24 ساعـت كاهش يافته و در ديماند و آمپرهاي راه اندازي كه خود باعث افزايش هزينه‏هاي الكتريكي مي‏گردد ، صرفه‏جوئي نمايد.

4- انواع مبردها Kinds Of Refrigerants

بطور كلي مبردها ( مبردهاي قديم و جديد ) به سه دسته تقسيم مي‏شوند :

1- مادة خالص (SINGLE FLUID) مانند R-22 , R-134a

2- مخلوط آزئوتروپ (AZEOTROPIC) مانند R-502 , R-507

3- مخلوط زئوتروپ (ZEOTROPIC) مانند R-404 A , R-407 C

البته بهترين مبردها ، مبردهائي هستند كه از يك ماده خالص تشكيل شده باشند ( به دليل ايجاد دما و فشار ثابت در اواپريتور و كاندنسر ) ، ولي با توجه به موارد گوناگون و تنوع در كاربرد سيستمهاي تبريد ، استفاده از يك مبرد خالص (SINGLE FLUID) هميشه امكان پذير نبوده و با محدوديت‏هائي مواجه است اما لزوم جايگزيني (RETROFITTING) استفاده از مبردهاي مخلوط را هم اجتناب ناپذير مينمايد.

به دلايل زير انتخاب آزئوتروپها نسبت به زئوتروپها بعنوان جايگزين و تعويض مبردهاي تخريب كنندة لاية ازون بهتر است.

1- ضريب انتقال حرارت

2- دماي گلايد TEMPERATURE GLIDE

3- مسئله نشتي و تغيير در غلظت يكي از عناصر تشكيل دهندة مخلوط

از نظر ضريب انتقال حرارت آزئوتروپها از زئوتروپها بهتر عمل مي‏كنند همچنين در صورت نشتي ، در نسبت وزني عناصر تشكيل دهنده زئوتروپها تغييرات فاحشي ايجاد مي‏شود كه نهايتاً منجر به تغيير ضريب عملكرد (COP) دستگاه شده و حتي ممكن است نياز باشد كه كل گاز دستگاه تخليه و دوباره شارژ مجدد شود در صورتيكه آزئوتروپها در اين مورد تقريباً همانند مادة خالص عمل مي‏كنند ( بدليل صفر بودن و يا پائين بودن دماي گلايد )

- دماي گلايد TEMPERATURE GLIDE

برخلاف مادة خالص ، براي مخلوط ها دماي تبخير تعريف نمي‏شود بلكه دماي ديگري بنام گلايد مورد مطالعه قرار ميگيرد چرا كه مخلوط از چند مادة مختلف با خصوصيات فيزيكي متفاوت تشكيل شده است و عمل تبخير و تقطير آنها در شرايط يكسان انجام نمي‏گيرد. در نتيجه در موقع انتخاب مبردهاي مخلوط دماي گلايد را مدنظر قرار ميدهند.

اختلاف بين دماي نقطه حباب (BUBBLE POINT) و نقطه شبنم (DEW POINT) تحت فشار ثابت را دماي گلايد (TEMPERATURE GLIDE) مي‏گويند و هر چه اين دما كمتر باشد رفتار مادة مورد نظر به رفتار يك مادة خالص نزديكتر است و بهمين دليل در موقع انتخاب مبردهاي مخلوط ، اين دما ، نقش تعيين كننده دارد و آزئوتروپها از اين نظر بهتر ميباشند.

5- انتخاب مبرد جايگزين R-22 در مجتمع پتروشيمي اصفهان

الف) گزينه‏هاي معرفي شده از طرف شركتهاي توليد كننده خارجي براي جايگزيني R-22 گازهاي R-407C و R-507 ميباشد كه البته گاز R-507 اخيراً بعنوان جايگزين در دستگاههائي كه دماي OPERATION آنها زير صفر ميباشد توصيه شده است. لذا واحد تهويه مجتمع در نظر دارد با اضافه كردن گلايكول اتيلن ( ضد يخ ) به آب چيلر از مبرد R-507 در دستگاههاي تهويه مطبوع بنا به دلايل زير استفاده نمايد :

1- دماي گلايد آن صفر است.

2- نسبت به R-407 C از ضريب انتقال حرارت بيشتري برخوردار است.

3-سازگاري با كمپرسورهاي COPELAND به دليل تجربه استفاده در سردخانه زير صفر

4- مصرف انرژي الكتريكي در اين سيستم كمتر خواهد بود

5-بدليل سرما سازي سريع R-507 و طولاني شدن OFF دستگاه ضايعات آن كمتر و عمر قطعات مكانيكي بيشتر خواهد شد.

6-بدليل اينكه دماي ديسچارج كمپرسور پائين‏تر است سالم ماندن روغن تضمين خواهد شد.

6- مبرد R-22

فرئون 22 يكي از مبردهاي فلوروكلر داريست كه در سطح وسيعي در سيستمهاي سرد كننده و تهويه مطبوع استفاده ميشود.

فرمول شيميائي آن CHCLF2 ميباشد. نقطه جوش آن در فشار يك آتمسفر -41.4°C است. گرماي نهان تبخير فرئون 22 در دماي 5°F برابر با 93.58 B.T.U/ lb ميباشد. محل نشت آن در سيستمها به كمك ليك ياب الكترونيكي ، چراغ هالايد و يا با كف صابون مشخص ميشود.

آثار زيست محيطي اين نوع مبرد تخريب لايه ازون و ميزان آن بين 0.01 تا 0.05 است. بدليل داشتن هيدروژن در فرمول شيميائي ميزان تخريب آن نسبت به R-12 كمتر است.

درمجتمع‏پتروشيمي‏اصفهان‏ازاين‏نوع‏مبرد در سيستمهاي تهويه مطبوع (WATER CHILLER) كولرهاي گازي پنجره‏اي ، سيستم سرد كنندة واحد ازت و در سيكل كمپرسور C-321 در واحد H.P.U. استفاده ميشود.

7- محاسبات سيستم سرد كننده ساختمان سايت آفيس در شرايط موجود با گاز R-22

7-1- محاسبات ترموديناميكي سيكل با مبرد R-22 ( سيكل ايده‏آل)

سيكل مبرد R-22 را ميتوان در نمودار فشار – انتالپي (p-h) مطابق شكل زير نمايش داد. سيكل ، ايده‏آل بوده و راندمان كمپرسور و افت فشار در لوله‏ها در نظر گرفته نشده است. مقادير فشار و دما در نقاط مختلف سيكل براساس استاندارد تبريد تراكمي صورت ميگيرد. (مخصوص چيلرها)

فرآيندهاي مختلف در اين سيكل عبارتند از :

فرآيند 1-2 : تراكم بخار مبرد در كمپرسور كه در شرايط ايده‏آل و بصورت آيزونتروپيك است.

فرآيند 2-3 : كاهش دماي مبرد در تحول فشار ثابت ( در لوله ديسچارج و كاندنسر)

فرآيند 3-4 : تقطير يا كاندنس كامل مبرد در يك تحول فشار و دما ثابت

فرآيند 4-5 : تحـول خفقان يا انتالپي ثابت كه در وسيله انبساطي صورت مي‏گيـرد (اكسپنشن ولو )

فرآيند 5-6 : تحول تبخير در اواپريتور (CHILLER) كه بصورت دما و فشار ثابت انجام مي‏گيرد.

فرآيند 6-1 : ناحيه‏سوپرهيت است كه در واقع‏براي‏جلوگيري از صدمه‏رسيدن به كمپرسور ، بخار اشباع در اواپريتور را قبل از ورود به كمپرسور كمي گرم مي‏كنند تا بصورت بخار داغ (SUPERHEAT) وارد كمپرسور شود.

در محاسبة سيكل تبريد مورد نظر با مبرد R-22 و بصورت ايده‏آل از داده‏هاي موجود در مركز اسناد و كاتالوگ شركت سازنده چيلر (CLIMAVENTA) استفاده شده است. البته لازم به ذكر است كه بار حرارتي كاندنسر در محاسبات انجام شده براساس اختلاف دماي 6 درجه (INLET 29°C , OUTLET 35°C) صورت گرفته است درصورتيكه طبق LOG SHEETهاي پيوست اختلاف دماي آب ورودي و خروجي كاندنسر چيزي در حدود 10 درجه است كه اين مسئله باعث افزايش ظرفيت كاندنسر خواهد شد. ( مشخصات فني و داده‏هاي سيستم در پايان گزارش پيوست ميباشد )

 

 

7-2- جزئيات محاسبات سيكل تبريد R-22 ( سيكل واقعي )

از آنجائي كه جريان سيال در دو مبدل كاندنسر و اواپريتور دو فازي ( اشباع SATURATION ) ميباشد ، افت فشار ناچيزي ايجاد مي شود كه تأثير آن در محاسبات قابل اغماض و ناچيز است. همچنين افت فشار لوله‏هاي رابط نيز در موازنة حرارتي سيكل قابل چشم‏پوشي است.

و تنها عامل مهم در محاسبات سيكل بصورت واقعي ، راندمان ((ηC كمپرسور است.، كه ميبايستي در نظر گرفته شود.

البته راندمان كمپرسورهاي سيلندر پيستوني فرئوني كه توسط خود شركتهاي سازنده ارائه ميگردد ، چيزي در حدود 70 تا 80 درصد است. لذا به منظور دقت در محاسبات و آنهم براي تعويض R-507 مقدار راندمان 75 درصد در نظر گرفته شده است.

راندمان يك كمپرسور سيلندر پيستوني رابطة مستقيمي با نسبت تراكم آن دارد.

البته با توجه به تمامي LOG SHEET هاي پيوست در اين گزارش كه توسط افراد گروه تهويه و در تابستان سال جاري و در شرايط مختلف تكميل شده است راندمان كمپرسور چيلر مورد نظر بالاي 75 درصد است.

8- محاسبات سيستم سردكنندة ساختمان سايت آفيس با R-507

 

8-1- محاسبات ترموديناميكي سيكل با مبرد R-507 ( سيكل ايده‏آل )

براساس گزارشات و مقالاتي كه از طريق اينترنت دريافت شده است ، درصورت جايگزين كردن R-507 ، فشار ديسچارج كمپرسور در حدود (3.4 BARG ) +50 PSIG نسبت به R-22 افزايش خواهد داشت و بر عكس دماي ديسچارج كمتر خواهد شد.

لذا محاسبات ترموديناميكـي سيكل با مبرد R-507 براساس داده‏هاي شركت سازنده چيلر ( دماي اواپريتور 0°C و 10°C سوپر هيت گاز ورودي كمپرسور ) و با لحاظ كردن افزايش +50 PSIG به فشار خروجي كمپرسور انجام گرفته است.

در ضمن قبلاً هم در خصوص افزايش بار حرارتي كاندنسر چيلر مورد نظر در محاسبات به لحاظ اختلاف دماي واقعي 10 درجه بين آب ورودي كاندنسر و خروجي آن اشاره شده است كه مقادير بدست آمده 96 KW – ( بصورت ايده‏آل ) و 102 KW - ( بصورت واقعي ) مسئله‏اي را ايجاد نمي‏كند.

( مقدار بار حرارتي كاندنسر طبق داده‏هاي شركت سازندة چيلر 93 KW - و 6 درجه ΔT است.)

8-2- محاسبات ترموديناميكي سيكل تبريد با مبرد R-507 ( سيكل واقعي )

راندمان كمپرسور (ηC) در محاسبات سيكل تبريد با مبرد R-507 بصورت واقعي ، 75% درنظر گرفته شده است.

راندمان كمپرسورهاي سيلندر پيستوتي در سيستمهاي تبريد تابعي از نسبت فشار خروجي به فشار ورودي كمپرسور است. (ABSOLUTE )

 

فشارمطلق ورودي

6.29

لـذا با توجه به مقدار =18.7 = 2.9 فشار مطلق خروجي ، راندمان كمپرسور سيلندر پيستوني

 

موجود ، طبق منحنيهاي موجود در كتابهاي ASHRAE بين 75 تا 80 درصد خواهد بود.

لحاظ كردن راندمان 75% در محاسبات بدليل كاهش عمر قطعات و كاركرد ده سالة كمپرسور صورت گرفته است.

البته در زمان راه اندازي و با بالا بودن دماي محيط ممكن است فشار خروجي كمپرسور براي مدت كوتاهي تا 20 BARG هم افزايش يابد كه مسئله‏اي را ايجاد نمي‏كند چرا كه حداكثر فشار مجاز براي كمپرسور 25 BARG و ست فشار هاي‏پريشر سويچ اين دستگاه 24.5 BARG ميباشد.

9- لزوم استفاده از ضد يخ

پس از راه اندازي چيلر در ابتداي فصل ( بمدت نيم ساعت ) و با كم شدن دماي آب چيلر ، علاوه بر كاهش فشار ورودي كمپرسور ، فشار خروجي آن نيز كاهش مي‏يابد و با توجه به استفاده از گلايكول اتيلن و دماي پائين ترموستات ( در حدود + 1°C ) فشار ورودي كمپرسور حدود 4.5 BARG و فشار خروجي كمپرسور به 17.5 BARG خواهد رسيد.

در ضمن ضد يخ مي‏تواند تجهيزات شما را در برابر دماي پائين محيط و فرآيند تبريد ( دماي زير صفر و مسئله يخ زدن سيستم ) محافظت نمايد. اگر قرار است چيلر در دماي نزديك به انجماد كار كند ، بايد سيستم را به نحوي از خطر انجماد حفاظت نمود. چنانچه دماي آب ورودي به چيلر كمتر از ( 10°C ) 50°F باشد بايد از يك ضد يخ مناسب در سيستم استفاده كرد. در غير اين چنانچه چيلر با دمائي پائين‏تر از 50°F رها گردد ، انجماد سريع در اواپريتور رخ داده و علاوه بر كاهش كارآئي چيلر ، امكان تركيدن و سوراخ شدن چيلر وجود دارد.

دو نوع اصلي از گلايكولها وجود دارند كه در فرآيند كاري چيلرها مورد استفاده قرار مي‏گيرند ، اتيلن گلايكول و پروپيلن گلايكول.

استفاده از اتيلن گلايكول در بيشتر چيلرها نسبت به پروپيلن گلايكول ارجحيت دارد. از پروپيلن گلايكول بيشتر در مواردي استفاده ميكنند كه كاربرد موردنظر در زمينه‏هاي مواد داروئي و يا تماس با غذا و آب آشاميدني مدنظر باشد.

بطور كلي ضديخها ، ماده‏اي خورنده هستند و به همين خاطر از اين گونه مواد در جاهائي كه لـولـه‏ها و اتصالات از جنس مس ، فولاد ضد زنگ و يا PVC است ، استفاده مي‏كنند. البته شركتهائي وجود دارند كه با اضافه كردن مواد شيميائي بازدارنده به كاهش خوردگي سيستم كمك مي‏كنند.

براي دماهاي مختلف زير صفر ( انجماد ) از غلظتها و محلولهاي اتيلن گلايكول و يا پروپيلن گلايكول كه در جدول زير به آن اشاره شده است ، استفاده مي‏كنند.

گروه تهويه بمنظور حفاظت چيلر ساختمان سايت آفيس در برابر يخ زدگي پس از تعويض مبـرد R-22 و جايگزين نمودن فوران R-507 از محلول 20% اتيلن گلايكول كه براي دماي (-10°C) 17°F مناسب است ، استفاده خواهد كرد.

 

Capacity Correction Factors for Propylene and Ethylene Glycol

Precent Propylene Glycol by Weight

15%

20%

25%

30%

35%

40%

50%

Freezing Point (°F)

24

18

15

9

5

-5

-30

Capacity Factor Multiplier

0.922

0.985

0.972

0.960

0.950

0.928

0.878

Pressure Drop Multiplier

1.04

1.06

1.13

1.21

1.26

1.47

2.79

Percent Ethylene Glycol by Weight

10%

15%

20%

25%

30%

35%

40%

Freezing Point (°F)

25

21

17

11

5

0

-10

Capacity Factor Multiplier

0.98

0.96

0.95

0.93

0.92

0.91

0.89

Pressure Drop Multiplier

1.08

1.11

1.16

1.21

1.27

1.32

1.38

 


10- اقلام و مواد مورد نياز جهت انجام پروژه تعويض R-22

ملاحظات

مقدار

واحد

شرح جنس

رديف

3 x 11.3 KG

سه

سيلندر

مبرد R-507

1

ساخت شركت ALCO مخصوص R-507

يك

عدد

اكسپنشن ولو مد TER 21 P

2

3 x 5 LITER

سه

گالن

روغن EMKARATE RL 32 CF

3

در انبار موجود است

دو

عدد

فيلتر دراير جهت R-507

4

 

دويست

ليتر

اتيلن گلايكول

5

در انبار موجود است

بيست

كيلوگرم

محلول شستشو 3 M

6

 

يك

عدد

فشار سنج LOW جهت R-507

7

 

يك

عدد

فشار سنج HI جهت R-507

8

 

 

11- دستورالعمل تعويض HCFC R-22

1-پر كردن LOG SHEET و ثبت پارامتهاي كاري (OPERATION PARAMETTERS) كه در اواخر تيرماه سال 1382 و در اوج گرماي تابستان ثبت شده است (LOG SHEETS 1,2,3,4,5)

2-تخليه روغن كمپرسور و شستشوي كارتل كمپرسور با مادة 3M ، در سه مرحله و هر مرحله پس از 24 ساعت كاركرد كمپرسور و شارژ كمپرسور از روغن EMKARATE RL 32 CF (مقدار شارژ روغن كمپرسور از روغن جديد بايد به اندازة روغن تخليه شده در هر مرحله باشد)

3-روغن‏تخليه شده در مرحله سوم ميبايستي عاري از روغن قديم باشد ( حد مجاز كمتر از 5% )

4- ريكاور كردن گاز R-22

5- تعويض اكسپنشن ولو ( اكسپنشن ولو مخصوص R-507 )

6- تعويض فيلتر دراير

7- پر كردن سيستم از ازت با فشار 12 BARG جهت كنترل نشتيها و رفع آن

8- تخليه گاز ازت

9- وكيوم كردن سيستم به مدت يكساعت

10- شارژ گاز R-507 ( در ابتدا به مقدار 6 كيلوگرم و بصورت مايع و از طريق شير 1/4 كاندنسر و قبل از فيلتر دراير و مابقي گاز از طريق سكشن كمپرسور و با كنترل دما و فشار سيستم و در حدود تقريباً سه كيلوگرم شارژ شود )

11- نوع گاز (R-507 و نوع روغن جديد (EMKARATE RL 32 CF) روي دستگاه حك شود

12- براي مدت يكهفته دستگاه توسط گروه تهويه زير نظر و LOG SHEET پر گردد.

13- پس از يكماه كاركرد ، روغن و فيلتر دراير سيستم تعويض و تغييرات در آنها مورد بررسي قرار گيرد.

14- تهيه گزارش نهائي در خصوص انجام پروژة HCFC R-22

 

 

 

  انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 113

دیدگاه های کاربران (0)

فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

آیا می خواهی ؟ قبل از همه سهم های مستعد رشد را شناسایی کنی؟ ضررهای خود را فقط در دو ماه جبران کنی؟ از بورس خاطرات خوب داشته باشی؟ در یک سال ثروت خود را دو برابر نمایی؟ به هیچ فیلتر دیگری نیاز نداشته باشی؟ هر سهمی را قبل از رشد شناسایی کنی؟ با کمترین آموزش در بورس فعالیت ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری

نام کتاب: کتاب صوتی زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و ژانت کلوسکو حجم: 999 مگابایت تعداد فایل: 2 پکیج با 70 فایل صوتی + کتاب پی دی اف مدت کتاب: 14 ساعت و 33 دقیقه + 22 ساعت و 24 دقیقه نویسنده گان: جفری یانگ و ژانت کلوسک ترجمه: دکتر حمید ...

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

عنوان کتاب: تئوری انتخاب نویسنده: دکتر ویلیام گلسر گوینده: دکترعلی صاحبی فرمت فایل ها: pdf ، mp3 تعداد فایل ها: 93 حجم کل فایل ها: 846 مگابایت مدت زمان پخش: 23 ساعت تعداد صفحات: 430 زبان: فارسی توضیحات: تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

پکیج ویژه آموزش افزایش طول و قطر الت تناسلی به

پکیج ویژه آموزش افزایش طول و قطر الت تناسلی به

جدیدترین روش علمیه افزایش طول و قطر الت تناسلی با بیش از6500 تجربه موفق در ایران. توضیحاتی در مورد اصل پکیچ: این پکیج آموزشی شامل ۸ فیلم و ۴ فایل پی دی اف آموزشی است که بعد از واریز لینک دانلود فایل برای شما باز میشود و میتوانید فیلم ها و فایل های آموزشی ...

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی ✍ دکتر

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی ✍ دکتر

کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی✍ دکتر سیف ...

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

حل المسائل الکترونیک 1 و 2

حل المسائل الکترونیک 1 و 2 ...

کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز

نام کتاب: کتاب سایکو سایبرنتیک اثر ماکسول مالتز حجم کتاب: 5 مگابایت تعداد صفحات: 439 فرمت کتاب: pdf نویسنده: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی زبان: فارسی مقدمه: زمانی از چارلی چاپلین پرسیدند حرکت هنری در صحنه ی سینما چیست جواب داد:». حرکتی است که اگر آن ...

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید

کتاب کامل نظریه های شخصیت شولتز ترجمه یحیی سید محمدی مولفان: دوان پی. شولتز سیدنی اِلِن شولتزمترجم: یحیی سیدمحمّدی جامع ترین کتاب روانشناسی شخصیت منبع کارشناسی ارشد و دکتری فرمت فایل:pdf تعداد صفحات: 569 ...

دانلود کتاب جادوی انضباط شخصی (کتاب صوتی) نوشته

دانلود کتاب جادوی انضباط شخصی (کتاب صوتی) نوشته

کتاب صوتی جادوی انضباط شخصی : برایان تریسی نویسنده این کتاب، بهترین کسی است که می‌ تواند درباره‌ ی انضباط فردی و قدرت انضباط فردی بنویسد، زیرا او در زندگی خودش به شدت منظم است و اطلاعات جامع و کاملی درباره‌ی مزایای نظم داشتن دارد. با این پیش‌ زمینه برایان تریسی کتاب ...

کتاب جادوی باور اثر کلود مایرون بریستول

کتاب جادوی باور اثر کلود مایرون بریستول

نسخه پی دی اف حجم: 10 مگابایت تعداد صفحه: 336 توضیحات کتاب: آیا به نظر شما قدرت، عامل و یا علم خاصی وجود دارد که تنها بخش محدودی ازمردم به این قدرت مافوق تصور دسترسی داشته و با استفاده از این ابزار زندگی سازنه تنها همه مشکلات خود را برطرف می کنند بلکه به سعادت و ثروتی دست می ...

تجهیزات پزشکی طراحی و کاربرد (جلد 1 اول)؛ (ویرایش

تجهیزات پزشکی طراحی و کاربرد (جلد 1 اول)؛ (ویرایش

مولف : جان وبستر مترجم : سیامک نجاریان - پوریا جعفری - نازیلا قاسمی انتشارات : جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیر کبیر فرمت:پی دی اف تعداد صفحات:431 حجم دانلودی فایل:21 مگابایت %این کتاب را در اولین خریدتان با 20٪ تخفیف ارزان‌تر بخرید!% *لینک پشتیبانی کلیک کنید* تلفن پشتیبانی در ...

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن

دانلود کتاب جوغن ها رمزگشایی کامل و جامع جوغن

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط وحی کودک کتب قدیمی ...

تمامی مقاله تحقیق گزارش کار آزمایشگاه را از سایت ما دانلود کنید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما